Корисна інформація

Розмір цегли

Цегла ціна, ціна цегли

Розрахунок кількості цегли

Як вибрати цеглу ?

Як вибрати цеглу ?

Заощадити на покупці цього будматеріалу, можна ранньою весною, коли на нього відбувається сезонне зниження ціни. При покупці попросіть у продавців сертифікати якості й інші документи, за відсутності яких від покупки краще відмовитися, так як цілком можливо, що така цегла не відповідає стандартам якості, передбаченим в Україні. За правилами, встановленими такими стандартами, він ділиться на 8 марок, залежно від його міцності - від М75 до М300. Маркування вказує на максимальне навантаження, яке може витримати споруда з цегли. Для малоповерхових будівель цілком підійде марка М100-150.

Ступені морозостійкості цегли

Цеглу також поділяють за ступенем морозостійкості. Рівень морозостійкості позначається буквами «Мрз». Морозостійкість вимірюють в циклах. Для України доцільно використовувати матеріал, що має морозостійкість не менше 30-50 циклів. Для забезпечення збереження тепла зовнішні стіни рекомендується робити не менше 64 см завтовшки. Якщо ви плануєте комбінувати цеглу вітчизняного виробництва з імпортною, то слід пам'ятати, що українські стандарти за багатьма параметрами відрізняються від аналогічних європейських, врахуйте це при виборі.

До складу цегли допустимо включення невеликої кількості вапняних матеріалів

 

 

До складу цегли допустимо включення невеликої кількості вапняних матеріалів, за умови відсутності в ній відколів більше ніж 6 мм, це не буде порушенням вимог ГОСТу.

 

 

 

Такі сполучення з'являються в результаті поганого подрібнення вапняку, тому надалі в них накопичується волога, вони збільшуються в об'ємі і на поверхні з'являються відколи. Цеглини з відколами глибиною 6 мм і більше вважаються бракованими, для оформлення фасаду таку цеглу використовувати не рекомендується.

Висол - ворог красивого цегляного фасаду

Ворогом красивого цегляного фасаду є також висоли - розводи і плями білого кольору, що з'являються в процесі експлуатації будівлі. Щоб їх уникнути, потрібно слідувати деяким правилам. Для кладки використовувати тільки густий розчин і не допускати його потрапляння на фасадну сторону цегли, не виконувати кладку стін в дощову погоду. Якщо у вас вийшло правильно вибрати цеглу для будівництва будинку, то він буде красивим і міцним, здатним прослужити довгий час вам і вашим нащадкам. Удачі в будівництві та облаштуванні!