Як вибрати цеглу ?

Як вибрати цеглу ?

Заощадити на покупці цього будматеріалу, можна ранньою весною, коли на нього відбувається сезонне зниження ціни.

При покупці попросіть у продавців сертифікати якості й інші документи, за відсутності яких від покупки краще відмовитися, так як цілком можливо, що така цегла не відповідає стандартам якості, передбаченим в Україні. За правилами, встановленими такими стандартами, він ділиться на 8 марок, залежно від його міцності - від М75 до М300. Маркування вказує на максимальне навантаження, яке може витримати споруда з цегли. Для малоповерхових будівель цілком підійде марка М100-150.

Ступені морозостійкості цегли


Цеглу також поділяють за ступенем морозостійкості. Рівень морозостійкості позначається буквами «Мрз». Морозостійкість вимірюють в циклах. Для України доцільно використовувати матеріал, що має морозостійкість не менше 30-50 циклів. Для забезпечення збереження тепла зовнішні стіни рекомендується робити не менше 64 см завтовшки. Якщо ви плануєте комбінувати цеглу вітчизняного виробництва з імпортною, то слід пам'ятати, що українські стандарти за багатьма параметрами відрізняються від аналогічних європейських, врахуйте це при виборі.

До складу цегли допустимо включення невеликої кількості вапняних матеріалів, за умови відсутності в ній відколів більше ніж 6 мм, це не буде порушенням вимог ГОСТу.

Такі сполучення з'являються в результаті поганого подрібнення вапняку, тому надалі в них накопичується волога, вони збільшуються в об'ємі і на поверхні з'являються відколи. Цеглини з відколами глибиною 6 мм і більше вважаються бракованими, для оформлення фасаду таку цеглу використовувати не рекомендується.

Висол - ворог красивого цегляного фасаду


Ворогом красивого цегляного фасаду є також висоли - розводи і плями білого кольору, що з'являються в процесі експлуатації будівлі. Щоб їх уникнути, потрібно слідувати деяким правилам. Для кладки використовувати тільки густий розчин і не допускати його потрапляння на фасадну сторону цегли, не виконувати кладку стін в дощову погоду. Якщо у вас вийшло правильно вибрати цеглу для будівництва будинку, то він буде красивим і міцним, здатним прослужити довгий час вам і вашим нащадкам. Удачі в будівництві та облаштуванні!