
Технологія виробництва цегли
Виробництво цегли, є дуже важливою і популярною галуззю будівництва, оскільки завжди затребувана в зв'язку з попитом на зведення нових житлових, виробничих і ділових об'єктів.
Спочатку виготовлення цегли було досить важкоюпроцедурою, так як цегла вироблялась вручну. Але поступово, технології удосконалювалися і на сьогоднішній день виробники мають нові, повністю автоматизовані способи і склади для виготовлення різних видів цегли. Стандартні види цеглин виробляються з силікату, глини або бетону. Існують дві технології з виготовлення цеглин - технологія випалювального виробництва і безвипалювального виробництва. Найпрогресивнішою технологією, як правило, є безвипалювальне виробництво цегли з якісної бетонної суміші за допомогою вібропреса. І, часом, не менше, в цій статті опишемо їх обидві. В першу чергу, згадаємо, що якісний керамічна цегла виробляють з глини з мінеральною домішкою. У цю домішку входять такі мінерали як бойделіт Ілліт, хлорит, алофан, галлуазіт, каолініт, монтморрілоніт та інші. Також припустимі і неглинисті мінеральні вкраплення, як польовий шпат, кварц, кальцит і тому подібні мінерали.
Технологічний процес виробництва цегли
Якщо домішка в глині однорідна, цегла виходить дуже хорошою і її використовують як лицьову. Випалювальний метод виробництва цегли полягає в тому, що глину, добуту з кар'єру, поміщають в яму з бетону, де її розрівнюють, а потім заливають зверху водою. Після цього глину залишають на три-чотири дні. Підготувавши таким чином глину, її відправляють на завод, де здійснюється машинна обробка. Глина проходить обробку очищення від каменів спеціалізованими Каменевидні вулицями, після чого вирушає в ящичний живильник. Потім, глина виходить їх отвори машини, де її виштовхують спеціальні рухомі граблі, які виштовхують її на бігуни, в результаті чого глина ґрунтовно перемелюється. Проходячи через гнучкі вальці, вона надходить на стрічковий прес, де утворилася глиняна стрічка розрізається за допомогою спеціального різального апарату. Відрізаний, але ще поки сирий цегла продовжує шлях на підкладкові рами з дерева, після чого поміщається в сушильну камеру.
Сушка цегли
Повністю заповнюючи глиною камеру, її закривають, а потім починають розігрівати. Таке просушування цегли засноване на сушіння відпрацьованим паром і вона не потребує великого простору, а також не залежить від клімату в приміщеннях. У міру того, як температура в сушильній камері піднімається, вода з глини починає випаровуватися, що забезпечує внутрішній рух гарячих повітряних потоків, які нагрівають цегла, дозволяючи йому прогріватися рівномірно. Після такої сушки цеглина повинна відправитися в піч для випалу, де температура досягає до однієї тисячі градусів. Цегла випалюється до стану, коли він починає спекаться, набуваючи матову поверхню. Перевіряють, чи гарною вийшла цегла, вдаряючи об тверду поверхню і розламуючи. При ударі вона повинна видавати дзвінкий звук, а на зламі мати однорідну поверхню, позбавлену усіляких пустот. Відповідно цегла буде забракована, якщо всередині виявляться порожнечі, а на зовнішній стороні будуть помітні тріщини. Отже, далі розповімо про безвипалювальну технологію виробництва цегли, головним чинником в якому є технологія гіпер- вібро- або трибо-пресування. Вона полягає в тому, що мінеральні сипучі речовини, що входять до складу майбутнього цегли, зварюються між собою під дією спеціальних компонентів, води і високого тиску. Потім цегла залишають під тиском від трьох до п'яти діб до повного дозрівання.
Виробництво цегли
Потім сировину що вийшла починають дробити на частини, по три-п'ять міліметрів, а після цього відправляють в приймальний бункер. Уже з бункера сировина відправляється на стрічковий транспортер, проходячи по якому виявляється увитратному бункері, де в нього потрапляє живильний дозатор. За цим слідує друга стадія, на якій вже готовий матеріал знову рухається по стрічковому конвеєру, проходячи через двухрукавную грубку і потрапляючи на установку формовки. Після того, як цегла проходить процедуру пресування його можна переміщати на технологічні піддони. Ці піддони розміщуються у спеціально призначеному для цього приміщенні, де цегла лежить від трьох до семи діб. По завершенні дозрівання цегла можна вважати готовим і вантажити для відправки споживачу.
Вібропресс для виробництва цегли
Тепер розглянемо, що являє собою вибропресс, за допомогою якого виготовляється цегла. Вібропресс це по суті цілий міні-завод для виробництва цегли включає в себе стрічковий транспортер, бетонозмішувач, вібропресс і механізм переміщення вже готової продукції. Вібропресуюча лінія дозволяє виготовляти якісну цеглу і не тільки. В даний час вібропресс це універсальний пристрій, за допомогою якого можна випускати тротуарну плитку, облицювальні матеріали, шлакоблоки, бордюри і т.п.