Корисна інформація

Розмір цегли

Цегла ціна, ціна цегли

Розрахунок кількості цегли

Види цегли: цегла півторачка, одинарна, подвійна

Види цегли: півторачка цегла,одинарна,подвійна

Сучасні будинки на сьогоднішній день зустрічають нас достатком різних стінових матеріалів (БЛОКИ, ДЕРЕВО, КАМІНЬ, БЕТОН. та інші) Але, незважаючи на це, традиційна будівельна цегла являється найбільш популярною у всіх видах будівельної галузі. Вона є лідером із стінових матеріалів. Вона прекрасно зберігає тепло, відмінно переносять високу вологість і будь-які температурні перепади, а отже, оптимальні для будівництва будівель на території України. Більшість людей розрізняють будівельну цеглу червону і білу. Однак насправді видів цегли набагато більше. Різноманітність видів цегли пояснюється різними областями застосування. Цегла може різнитися не тільки за формою і розмірами, але і за своїм складом, а крім того технологіями, які застосовуються для його виробництва. Цегла найпопулярніший вид будівельного матеріалу у всіх сферах та видах будівництва (висока міцність, висока теплоефективеість, висока надійність будівель) Цегла являється однією з найбільш ходових та найефективніших будматеріалів в Україні та Світі.

Переваги цегли над іншими матеріалами:

 • Висока якість та марка цегли
 • Відмінні теплоізоляційні властивості
 • Висока звукоізоляція
 • Низьке водопоглинання
 • Висока морозостійкість
 • Стабільність геометричних розмірів
 • Відносно невелика вага (менше навантаження на фундамент)
 • Можливість застосування для всіх видів будівництва
 • Екологічно чистий матеріал

 

Процес виготовлення цегли

ЦЕГЛА виготовляється з глини яка міститься у карєріі. Піісля пресування під високим тиском (формовки) та сушіння проходить через високотемпературний випал (близько 1000 градусів Цельсія) Характеристики цегли. Керамічна цегла - часто названа (рядова цегла, кладочка цегла, червона цегла, проста цегла, забутовочна цегла, глиняна цегла,) буває повнотіла і пустотіла.  

Характеристики цегли

Керамічна цегла - часто названа (рядова цегла, кладочка цегла, червона цегла, проста цегла, забутовочна цегла, глиняна цегла,) буває повнотіла і пустотіла.

Одинарна цегла

Цегла, яка не має пустоти. Ще її називають цегла стандартна або однорядна цегла. стандартний розмір (Одинарної цегла або Повнотіла цегла): 250х120х65 мм., Де 65 мм - це висота цеглини, 120 - ширина цеглини, 250 - довжина цеглини. Вага однієї цеглини - 3,5 кг. ;  

 

 

 

 

Півторачка цегла

Потовщена цегла, стандартний розмір (Півторачки цегли або Потовщеної цегли) 250х120х88 мм., Де Висота 88 мм., 120 ширина цеглини, 250 довжина цеглини. Вага однієї цеглини = від 3 кг до 3,2 кг. ; Ця цегла, завдяки порожнистості має наступні переваги:

А) меншу вагу, що зменшує навантаження на фундамент , 
В) більшу теплоізоляційну здатність, що дозволяє ефективніше зберігати тепло та шумоізоляцію будинку.  

 

 

 

Подвійна цегла

Ще її називаю подвійний камінь, цегла 2NF Стандартний розмір 250х120х138 мм., Висота 138 мм., 120 ширина цеглини, 250 довжина цеглини. Вага однієї цеглини = від 4,3 кг до 4,5 кг.

 

 

 

 

 

 

Міцність цегли, що таке марка цегли

Міцність цегли - основна її характеристика, що припускає здатність цегли пручатися деформацій і внутрішнім напруженням, не руйнуючись при цьому. Марки цегли, на які вона ділиться у відповідності з показниками міцності, позначаються буквою «М» . Цифрою позначається допустиме навантаження в кілограмах на квадратний сантиметр за ГОСТ 530-2007. По своїй міцності цегла ділиться на марки: Цегла М-100 Цегла М-125 Цегла М-150 Чим вище числове значення марки («М»), тим міцніше буде цегла.

Морозостійкість цегли

Основною причиною для руйнування цегли стає змінюється клімат, негативно впливає на міцність цегли. З метою визначення стійкості того чи іншого виду цегли до різноманітних кліматичних змін введена була спеціальна характеристика, названа морозостійкістю. Морозостійкість цегли це здатність матеріалу з честю витримувати поперемінне відтавання і подальше заморожування його у водонасиченому стані. Морозостійкість, що позначається «мрз» або «F» з числовим значенням, вимірюють в циклах. За своєю морозостійкості цегла поділяється на марки:

 • Цегла F-15
 • Цегла F-25
 • Цегла F-35 .